Jagiellonia vs Cracovia Krakow, wynik meczu: 1-3

Wczorajszy mecz ligowy Ekstraklasy pomiędzy Jagiellonią a Cracovią Kraków dostarczył kibicom wiele emocji. Spotkanie, które odbyło się na Stadionie Miejskim, zakończyło się zwycięstwem drużyny Cracovii 3:1. Wynik na przerwę wskazywał na prowadzenie gości 2:1, a mimo starań Jagiellonii nie udało im się odwrócić losów meczu. Zawodnicy obu ekip zaprezentowali wysoki poziom gry, jednak to Cracovia wyszła z boiska zwycięsko, zdobywając cenne trzy punkty.

Relacja z przebiegu meczu piłki nożnej: Jagiellonia - Cracovia Kraków

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim. Sędzią głównym był Paweł Raczkowski z Polski. W roli gospodarza wystąpiła drużyna Jagiellonii, a goście to Cracovia Kraków. Mecz odbył się w ramach 28. kolejki Ekstraklasy.

Sprawozdanie z meczu:

Początek meczu był dynamiczny, obie drużyny szukały swoich szans, ale to gospodarze jako pierwsi wprowadzili radość na trybuny. W 9. minucie Virgil Ghiță strzelił gola, dając prowadzenie Jagiellonii.

Jednak Cracovia szybko odpowiedziała. Michał Rakoczy doprowadził do wyrównania w 22. minucie po asyście Benjamina Källmana, a trzy minuty później Arttu Hoskonen strzelił drugiego gola dla gości, wywracając wynik na korzyść Cracovii.

Przed przerwą emocje nie opadały. Afimico Pululu wyrównał dla Jagiellonii tuż przed końcem pierwszej połowy, dając nadzieję kibicom na lepszy wynik w drugiej części spotkania.

Po zmianie stron to jednak Cracovia objęła prowadzenie. Jani Atanasov zdobył bramkę na 3-2 w 49. minucie, skutecznie wykorzystując sytuację stworzoną przez Patryka Makucha.

Mecz nie obył się bez kartek. Gospodarze zostali zredukowani do dziesiątki już w 16. minucie po czerwonej kartce dla Adriána Diégueza. Żółte kartki zobaczyli również Dušan Stojinović i José Naranjo. Z kolei goście również nie obyli się bez kartek, otrzymując żółte kartki Michał Rakoczy, Andreas Skovgaard, Otar Kakabadze i Jani Atanasov.

Ostatecznie Cracovia Kraków wygrała ten mecz 3-1, kontrolując grę do końcowego gwizdka. Następne mecze w ligowych rozgrywkach dla Jagiellonii to Zaglebie Lubin, Pogon Szczecin i Stal Mielec, natomiast Cracovia zmierzy się z Puszczą Niepołomice, Lechem Poznań oraz Górnikiem Zabrze.