Spotkanie Jagiellonia kontra Slask Wroclaw, wynik 3-1

W środowy wieczór na Stadionie Miejskim odbył się zacięty mecz pomiędzy Jagiellonią a Slaskiem Wrocław. Drużyna gospodarzy zapewniła kibicom niezapomniane emocje, prowadząc 3-0 na przerwę. Ostatecznie, po pełnych zwrotów akcji 90 minutach, Jagiellonia zwyciężyła 3-1, zdobywając cenne punkty w 24. kolejce Ekstraklasy.

Ekstraklasa: Jagiellonia - Śląsk Wrocław 3-1

W dniu 8 marca 2024 roku na Stadionie Miejskim odbył się pojedynek pomiędzy drużynami Jagiellonii Białystok a Śląska Wrocław. Spotkanie należało do 24. kolejki Ekstraklasy i przyciągnęło uwagę licznie zgromadzonych kibiców.

Spotkanie poprowadził sędzia główny Piotr Lasyk, który wszedł na murawę zdecydowany utrzymać dyscyplinę na boisku.

Jagiellonia rozpoczęła mecz z determinacją, co zaowocowało szybkim prowadzeniem. Już w 7. minucie Dawid Marczuk strzelił pierwszą bramkę po asyście Kamila Hansena, wprowadzając gospodarzy na prowadzenie 1-0.

17. minuta przyniosła kolejną radość dla kibiców Jagiellonii, gdy Marek Sáček podwyższył wynik na 2-0, pokonując bramkarza gości.

W 31. minucie to ponownie Dawid Marczuk wpisał się na listę strzelców, tym razem asystujący mu Kamil Hansen. Wynik 3-0 na tablicy był zasłużony dla gospodarzy, którzy prezentowali się znakomicie w pierwszej połowie.

W drugiej połowie Śląsk Wrocław nie zamierzał się poddać i próbował odrobić straty. W 53. minucie Piotr Samiec-Talar zdobył bramkę dla gości, zmieniając wynik na 3-1.

Emocje nie opuszczały boiska, a sędzia Lasyk musiał interweniować, ukarując zawodników żółtymi kartkami. Taras Romanczuk z Jagiellonii został ukarany w 61. minucie, natomiast po stronie Śląska żółte kartki zobaczyli Peter Pokorný (20'), Martin Konczkowski (40'), Patrick Olsen (75') i Alen Mustafić (90').

Mimo zażartej walki, żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki.

Następne kroki

Po zwycięstwie nad Śląskiem Wrocław, Jagiellonia będzie kontynuować swoją drogę w Ekstraklasie, gdzie czekają ich spotkania z Radomiakiem Radom, ŁKS-em Łódź oraz Pogonią Szczecin. Natomiast Śląsk Wrocław zmierzy się z Puszczą Niepołomice, Piastem Gliwice i Wartą Poznań.